Wypadki samochodowe na starych fotografiach – Boston 1930 rok
0 Flares 0 Flares ×

Leslie Jones urodził się w Bostonie w 1886 roku i od najmłodszych lat interesował się fotografią. Na co dzień pracował w fabryce, ale często dorabiał sobie na boku jako freelancer. Podczas wypadku samochodowego stracił dwa palce. Wtedy postanowił skupić się na fotografii w pełnym wymiarze godzin. Tak powstała seria zdjęć przedstawiających wypadki samochodowe.

Przez 39 lat Leslie, jako oficjalny pracownik „Boston Herald-Traveler” krążył ze swoim aparatem po ulicach Bostonu i okolicy uwieczniając wszystko co wydało mu się godne zapamiętania. Wiele jego zdjęć dotyczyło wypadków samochodowych. 

jonesaccidents-1 jonesaccidents-20 jonesaccidents-19 jonesaccidents-17 jonesaccidents-16 jonesaccidents-15 jonesaccidents-14 jonesaccidents-13 jonesaccidents-12 jonesaccidents-11 jonesaccidents-10 jonesaccidents-9 jonesaccidents-8 jonesaccidents-7 jonesaccidents-6 jonesaccidents-4 jonesaccidents-3 jonesaccidents-2 jonesaccidents-24

The following two tabs change content below.
Prywatnie wielki miłośnik czterech kółek, ale pojadę również na dwóch lub trzech. Uważam, że nie ma brzydkich i złych samochodów, ale życie jest zbyt krótkie, by jeździć nudnymi modelami.

1 Comments

  1. ~Weronika

    Świetne zdjęcia! Szczególnie te, gdy biedne autka upadają do wody. I ostatnie! Te samochody wydają się być tak kruche na powyższych fotografiach. Mam wrażenie, że wystarczy małe puknięcie, aby je zniszczyć. Ale właściwie cieszę się, że możemy obecnie oglądać takie zdjęcia. U mnie pobudziły wyobraźnię i zaczęłam zastanawiać się przy niektórych- ale jak do tego mogło dojść?

    Pozdrawiam cieplutko!
    :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>