Projekt Twister – cafe racer od Wena Customs
0 Flares 0 Flares ×

Na targach motoryzacyjnych w Poznaniu pojawiły się nie tylko nowości na czterech kołach. Swój znaczący i budzący nie mniejsze emocje udział miał 7. Custom Festival. Kilka dni temu zamieściłem rozmowę z Motomagic Corner Custom – dzisiaj czas na Wena Customs i projekt Twister, który zajął pierwsze miejsce w kategorii „Cafe Racer”

Projekt Twister bazuje na motocyklu Honda CX500 z 1980 roku. Jego właścicielem i zarazem twórcą jest Przemek – właściciel warsztatu motocyklowego Wena Customs. Historia motocykla zaczyna się niewinnie, podczas podróży do Wrocławia. Cel był prosty – pomoc w zakupie leciwej Hondy CX500. Przyszły nabywca przez całą drogę „truł” o tym, jak to wspaniale będzie zrobić z tego „cuda” prawdziwego klasyka. No cóż – dobrymi chęciami piekło wybrukowane. Mimo wszystko pomysł przypadł do gustu Przemkowi, który już od jakiegoś czasu obserwował scenę za oceanem, gdzie pojawiły się pierwsze projekty cafe racerów na bazie Hondy CX500.

W końcu Przemek stwierdza, że takie customowe projekty mogłyby ożywić nieco monotonną pracę wśród wyczynowych zawieszeń i silników. Myśl o wystartowaniu w mistrzostwach Polski jeszcze bardziej go nakręciła.

Wyjazd do Wrocławia okazał się bardzo udany. Wynik – siedem kupionych CX500! To ten łatwiejszy etap. Potem przyszły niezliczone godziny myślenia, projektowania i ciężkiej pracy. W końcu ich dziecko wjechało na hale wystawową.

Chłopaki z Wena Customs nie liczyli na wiele – sami tak przyznają. No i przeliczyli się. Z Poznania wrócili z najwyższą notą dla Twisteraw kategorii „Cafe Racer”. Na tym niespodzianki się nie skończyły – trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej na najładniejszy motocykl festiwalu „Pick of excellence”

1-net 2-net (2) 2-net 3-net (2) 4-net (2) 4-net 5-net 7-net (2) 7-net 8-net (2) 8-net 10-net 11-net 12-net 17-net 18-net 19-net DSC_0230 DSC_0232 1-net (2)

The following two tabs change content below.
Prywatnie wielki miłośnik czterech kółek, ale pojadę również na dwóch lub trzech. Uważam, że nie ma brzydkich i złych samochodów, ale życie jest zbyt krótkie, by jeździć nudnymi modelami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>