Toyota Mirai – kiedy będzie dostępna w Polsce?
0 Flares 0 Flares ×

Toyota Mirai niewątpliwie rzuca się w oczy swoim awangardowym wyglądem. Podobnie jak w przypadku modelu Prius, tak i w przypadku Mirai producent stwierdził, że najbardziej przełomowy napęd dekady nie może być uwięziony w nadwoziu opatrzonego hatchbacka. Linia samochodu zwraca więc uwagę i budzi zainteresowanie, a na dodatek idealnie koresponduje ze „zmianą warty”, którą niejako symbolizuje ten model. Pytanie tylko kiedy będzie miała szansę pojawić się w polskich salonach?

Toyota Mirai zagościła na polskich drogach tylko na chwilę. Obecnie nie istnieje jeszcze sieć stacji wodorowych, dlatego podczas jazd testowych samochód tankowany był ze specjalnej cysterny. Kilkanaście lat temu Toyota przedstawiła swoją wizję motoryzacji w postaci samochodów hybrydowych. Teraz pojawia się z kolejną propozycją, która w naturalny sposób stanowi rozwinięcie idei tamtego napędu alternatywnego. Ogromną zaletą samochodu zasilanego ogniwami paliwowymi jest to, że emitują tylko i wyłącznie czystą wodę. Natomiast wodór wykorzystywany do napędu można pozyskiwać z wielu źródeł, a proces jego produkcji również może nie wpływać negatywnie na środowisko. Rozwiązanie idealne? Obecnie wydaje się, że tak.

The following two tabs change content below.
Prywatnie wielki miłośnik czterech kółek, ale pojadę również na dwóch lub trzech. Uważam, że nie ma brzydkich i złych samochodów, ale życie jest zbyt krótkie, by jeździć nudnymi modelami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>