Krzyżówka starego Forda z Saabem – drift rod!
0 Flares 0 Flares ×

Uwielbiam surowe linie hot rodów, ich pozorną banalność i pierwotność. Tym razem trafiłem na ciekawe połączenie klasycznego nadwozia Forda z silnikiem Saaba. To nie hot rod – to drift rod!

Matt Urch, właściciel tego cuda, prowadzi na co dzień firmę Urchfab, która specjalizuje się w tuningu i zajmuje się również swapem. Właściciel postanowił zbudować samochód, który stanie się wizytówka jego firmy, a dodatkowo będzie się wyróżniał na torze podczas zawodów w drifcie.

Projekt nie zakładał dużej inwestycji gotówki. Matt wziął więc na warsztat Forda z 1953 roku i nieco starych części pochodzących „ze składziku”. Nadwozie zostało osadzone na ramie rurowej.

Całość napędza silnik pochodzący z Saaba 9-3 Cabrio. Moc 250 koni mechanicznych w zupełności wystarcza, aby rozpędzić lekką konstrukcję drift roda.

Urchfab-1953-Ford-Popular-with-a-Saab-turbo-B204-I4-08

Urchfab-1953-Ford-Popular-with-a-Saab-turbo-B204-I4-01-768x512

Urchfab-1953-Ford-Popular-with-a-Saab-turbo-B204-I4-04-768x512

Urchfab-1953-Ford-Popular-with-a-Saab-turbo-B204-I4-06

The following two tabs change content below.
Prywatnie wielki miłośnik czterech kółek, ale pojadę również na dwóch lub trzech. Uważam, że nie ma brzydkich i złych samochodów, ale życie jest zbyt krótkie, by jeździć nudnymi modelami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>