Fiat zrobił przez przypadek nowego El Camino?
0 Flares 0 Flares ×

Fiat Chrysler Automobiles zaprezentował właśnie swoje najnowsze dziecko, które już wkrótce rozszerzy ofertę RAM Truck. Model powinien być Wam znany – jest to bowiem… Fiat Strada.

Fiat Strada to nie pierwszy model spod znaku włoskiej marki, który wszedł do oferty RAM Truck. W salonach można już spotkać model RAM Promaster – Fiata Ducato i RAM Promaster City, czyli znanego nam Doblo. Dodge RAM 700 będzie najmniejszym pickupem w ofercie RAM Truck. Oferuje ładowność na poziomie około 700 kg i będzie sprzedawany głównie w Meksyku i również tam produkowany. Jego głównymi konkurentami na tym rynku są Chevrolet Tornado i VW Saveiro.

Dodge RAM 700

Jego ceny zaczynają się od 14 tys. dolarów, a pod maską będzie dostępny tylko jeden silnik – benzyniak o pojemności 1,6 litra i mocy 115 KM. Model będzie można doposażyć w blokadę mechanizmu różnicowego oraz… wskaźnik pochyłu nadwozia, który na przydać się w jedzie terenowej.

Pierwotnie samochód miał nazywać się RAM 750, co miało nawiązywać do tego, że jest „połową” modelu RAM 1500. Skończyło się jednak na oznaczeniu 700, co ma oznaczać jego ładowność.

Z naszego punktu widzenia cały zabieg z wprowadzeniem modelu 700 może wydawać się nieco komiczny. W porównaniu do innych ciężarówek RAM Truck może on być uznawany za parodię pickupa, ale przeczytałem kilka wpisów na forach amerykańskich i oczywiście zdania są podzielone, ale jedno zapadło mi w pamięci: „Niższe zawieszenie, niższa linia dachu i może to być nowe El Camino!”

 

The following two tabs change content below.
Prywatnie wielki miłośnik czterech kółek, ale pojadę również na dwóch lub trzech. Uważam, że nie ma brzydkich i złych samochodów, ale życie jest zbyt krótkie, by jeździć nudnymi modelami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>