Fiat 126p o mocy 170 KM – robi się gorąco
0 Flares 0 Flares ×

Na benzina.pl pojawiło się w ostatnim czasie kilka ciekawych projektów. Prezentowany poniżej Fiat 126p stanowi kolejny dowód na to, że „chcieć to móc”. Samochód został przygotowany na Litwie.

Pamiętacie brzmienie silnika poczciwego Malucha? Ktokolwiek miał przyjemność – tak, wiem co piszę – przejechania się tym samochodem, ten wie. Całkiem niedawno miałem okazję odświeżyć tę znajomość i odbyłem fantastyczną przejażdżkę po Puszczy Augustowskiej jednym z najładniejszych Maluchów w Polsce. Samochód należy do mojego kolegi Wojciecha, który nad jeziorem Serwy otworzył pensjonat Sirvis.  

Fiat 126p

Wróćmy do naszego bohatera. Ten niebieski potworek nie posiada dwucylindrowego silnika. Został on wymontowany, a jego miejsce zajął motor pochodzący z Hondy. Ma on pojemność 1,6 litra i pierwotnie generował 120 KM. Pierwotnie, ponieważ turbosprężarka „dołożyła” kolejne 50 KM. W wyniku tego zabiegu prezentowany Fiat 126p oferuje 170 KM, co przy wadze na poziomie 580 kg stanowi wyzwanie dla kierowcy.

Nadwozie również zyskało nowy wygląd. Fiat 126p został uzbrojony w bojowo wyglądające nadkola, które w połączeniu z całością wyglądają nieco satyrycznie. Jak twierdzi jego twórca samochód nie kosztował wiele, a przeróbki też nie spowodowały bankructwa tunera.

Inne ciekawe projekty samochodów, które opisałem na blogu:

 Fiat 126p

 

 

The following two tabs change content below.
Prywatnie wielki miłośnik czterech kółek, ale pojadę również na dwóch lub trzech. Uważam, że nie ma brzydkich i złych samochodów, ale życie jest zbyt krótkie, by jeździć nudnymi modelami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>