Poznajcie ciężarówkę „Big Mike”. Ma dwadzieścia cztery cylindry i dwanaście turbosprężarek!
0 Flares 0 Flares ×

Silnik Bugatti Veyrona ma szesnaście cylindrów w układzie W i jest wyposażony w cztery turbosprężarki. Sporo? Tak, dopóki na swojej drodze nie spotkacie tej ciężarówki!

Albert Einstein powiedział kiedyś, że  „Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i on to robi.” Czy tak było z silnikiem V 24-71 – tego się nigdy nie dowiemy. Jedno jest pewne – ten szalony projekt na pewno nie miał wielu zwolenników.

Konstruktorem tego cuda jest Mike Harrah, który pracuje w firmie Caribou Industries w Kalifornii i na co dzień zajmuje się budowaniem hoteli, restauracji czy centrów handlowych. Jak widać ten brodaty, ważący 125 kilogramów budowlaniec lubi również majsterkować.

Ten 24- cylindrowy silnik, uzbrojony po zęby w dwanaście turbosprężarek jest prawdopodobnie najpotężniejszą jednostką napędową, jaka została zainstalowana w takiej ciężarówce. Co więcej na pojemności się nie kończy. Silnik generuje 3 tys. koni mechanicznych, a świadkowie, którzy słyszeli jak „gada” mówią, że tak powinien brzmieć grom zza światów.  

800d7ad04f11b8f590da00d153dfec79

The following two tabs change content below.
Prywatnie wielki miłośnik czterech kółek, ale pojadę również na dwóch lub trzech. Uważam, że nie ma brzydkich i złych samochodów, ale życie jest zbyt krótkie, by jeździć nudnymi modelami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>