Jeden z najładniejszych „Maluchów” w Polsce!
0 Flares 0 Flares ×

Niemcy mają Garbusa, Włosi kultową „pięćsetkę”, Anglicy MINI, a Francuzi uwielbiają swoje 2CV. I chociaż Fiat 126p nie jest do końca „nasz”, to bez problemów uzyskał status „kultowego polskiego auta”. Dzisiaj zapraszam Was w podróż sentymentalną, nieco historyczną, wprost na skraj Puszczy Augustowskiej. To właśnie tutaj Wojtek, właściciel pensjonatu Sirvis zaprezentował mi odrestaurowanego z pietyzmem Fiata 126p.

Pan Wojciech jest właścicielem Fiata 126p z pierwszej serii produkcji. Samochód został odrestaurowany z dbałością o każdy szczegół. Dzięki temu zdobył wiele nagród na zlotach samochodów zabytkowych. Jeżeli więc jesteście fanami motoryzacji, to bezpośrednio nad brzegiem jeziora Serwy, na skraju Puszczy Augustowskiej znajduje się pensjonat Sirvis. Jego właściciel postanowił umożliwić swoim gościom podróż w czasie. Co powiecie na zwiedzanie okolicy bardzo specjalnym i bardzo wyjątkowym pojazdem, samochodem, który właśnie kończy 40 lat?

The following two tabs change content below.
Prywatnie wielki miłośnik czterech kółek, ale pojadę również na dwóch lub trzech. Uważam, że nie ma brzydkich i złych samochodów, ale życie jest zbyt krótkie, by jeździć nudnymi modelami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>