Polonez Range Rover – koszmar z ulicy Wiązów | Znalezione
0 Flares 0 Flares ×

Na podobne konstrukcje trafiam najczęściej na stronach, których adresy mają końcówkę „.ru”. Tym razem nie musiałem się zapuszczać aż tak daleko. Naszego rodzimego Poloneza po „lekkiej” przeróbce znalazłem na otoMoto.pl

Każdy, w kogo żyłach płynie zamiast krwi czysta etylina marzył przynajmniej raz w życiu o tym, aby własnoręcznie zbudować lub przynajmniej przerobić jakiś samochód. Czasami zdarza się, że „słowo staje się ciałem” i powstają różne samoróbki, które bardzo często nie przypominają tego, co urodziło się w głowach konstruktorów.

Podoba Ci się? Zapisz się do newslettera

Na serwisie otoMoto.pl, w dziale z ofertami Polonezów, znalazłem takie oto ogłoszenie zatytułowane „Polonez inny”. Zdjęć jest niewiele, ale da się z nich odczytać zamysł konstruktora. Opis również jest zdawkowy. Sprzedawca napisał zaledwie kilka słów: „Polonez Terenowy, rok produkcji: 1990, rodzaj paliwa: benzyna.”

C34703910_6

Z podanych dodatkowych informacji można się dowiedzieć, że pojazd został zbudowany na podwoziu terenówki UAZ. Za napęd odpowiada natomiast silnik o pojemności 4,2 litra i skrzynia biegów pochodzą od Range Rovera. 

Napęd jest 4×4, skrzynia biegów jest automatyczna, tapicerka welurowa, a na pokładzie znalazło się dodatkowo wspomaganie kierownicy.

Ogłoszenie znajdziecie tutaj: 
http://otomoto.pl/polonez-inny-C34703910.html

C34703910_3

C34703910_2

The following two tabs change content below.
Prywatnie wielki miłośnik czterech kółek, ale pojadę również na dwóch lub trzech. Uważam, że nie ma brzydkich i złych samochodów, ale życie jest zbyt krótkie, by jeździć nudnymi modelami.

4 Comments

  1. ~Jerzy Mielewczyk

    W Zakładzie Energetycznym Gdańsk we współpracy z Politechniką Gdańską powstał samochód terenowy Żuk z napędem 4×4 . Wykorzystano podzespoły z samochodu UAZ . Jednostką napędową był silnik
    benzynowy 2.0l z samochodu   GAZ 24 . Dwa egzemplarze tego modelu Żuk 4×4 w ZE Gdańsk przejechały po około 150 000 km. każdy. Po zakupie przez ministerstwo samochodów ARO projekt zarzucono.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>