Motoryzacyjne aukcje WOŚP – sprawdź, co możesz wylicytować | Jeździłbym
0 Flares 0 Flares ×

Nie zamierzam na moim blogu brać udziału w dyskusji na temat tego, czy kolejny finał WOŚP ma sens i czy rodzina Owsiaka dorobiła się na działalności charytatywnej. Z przyjemnością natomiast podejdę do tematu „samochodowo”. Przedstawiam dziesięć najciekawszych aukcji motoryzacyjnych, które pojawiły się na aukcje.wosp.org.pl.

23. finał WOŚP rozpocznie się 11 stycznia. Wtedy, zgodnie informacjami od organizatorów, ponad 120 tys. wolontariuszy wyjdzie na ulice (nie tylko Polski), żeby zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. W tym roku zebrane fundusze posłużą do „podtrzymania wysokich sztandarów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”.

Na stronie przygotowanej przez serwis Allegro.pl już jakiś czas temu pojawiły się aukcje charytatywne. Także motoryzacyjne. Najczęściej można wylicytować przejażdżkę lub wynajęcie ciekawego pojazdu, ale znalazłem też aukcję, w której można wylicytować samochód na własność.

WOŚP ma to do siebie, że jej finał potrafi zgromadzić i zaktywizować ludzi z pasją. Nie tylko pasją pomagania, ale także pasją życiową. Są oczywiście wśród nich miłośnicy motoryzacji, starych lub nietypowych samochodów.

Przejazd Cadillaciem i obiad w Belwederze

Para Prezydencka podarowała na aukcję WOŚP niezwykłe atrakcje. Zwycięzca będzie miał możliwość przejazdu po Warszawie zabytkowym samochodem Cadillac 355D z 1935 roku.

Belweder

Auto należało do Marszałka Józefa Piłsudskiego i zostało wyprodukowane na indywidualne zamówienie. To jedyny taki egzemplarz na świecie! Ponadto zwycięzca aukcji zostanie zaproszony na obiad w Rezydencji Belweder.

http://aukcje.wosp.org.pl/przejazd-cadillaciem-i-obiad-w-belwederze-i1299693

Opcja tylko dla odważnych: Polonez karawan Jack Daniels

Aukcja kończy się 12 stycznia o północy. Zwycięzca otrzyma możliwość przejażdżki jedynym takim Polonezem po tuningu. Organizator wspomina, że dla ludzi o mocnych nerwach istnieje opcja podróży w przestrzeni… bagażowej.

Polonez WOSP

„To będzie hardkorowa przejażdżka, auto jest tak niskie, że po znacznym obciążeniu trze koła na każdej, nawet lekkiej nierówności, co czuć po podłodze” – czytam w opisie.

W pakiecie znalazły się – transport dla dwóch osób, drink JD na powitania, przejażdżka po okolicy w godzinach wieczornych, dojazd do 40 km, czas wynajęcia auta z kierowcą to 2-3 godziny.

http://aukcje.wosp.org.pl/polonez-karawan-jack-daniels-wynajem-na-wieczor-i1246704

Fiat 126p „Maluch” od Fundacji Bliżej Szczęścia!

Jest kolorowy, mały i może być TWÓJ! Fundacja Bliżejszczęścia przygotowała na finał WOŚP jedynego w swoim rodzaju Malucha. 

Maluch

W opisie czytamy: „Jedyny taki i unikatowy maluch 126p. Rocznik 1996, przebieg 33737 kg. Auto sprawne na benzynę z aktualnym ubezpieczeniem do 17.06.2015 roku.”

Samochód jest wyposażony w różowy pokrowiec, firanki w oknach, oraz sztuczne kwiatki w tylnym oknie. Samochód z aktualnym przeglądem do 7.08.2015 roku. Właścicielem samochodu jest Fundacja „Bliżej Szczęścia”, stąd też auto zostało odmalowane na wzór jej strony internetowej, oraz z jej logiem.

http://aukcje.wosp.org.pl/fiat-126p-maluch-od-fundacji-blizejszczescia-i1301326

Samochód pożarniczy w wersji GLM – Gmina Czaplinek

Kilka dni temu mój warszawski znajomy opowiedział mi, że widział na jednym z polskich złomowisk kilka kompletnych Żuków w wersji strażackiej. Czy nie lepiej było je zlicytować tak jak zrobiła to Gmina Czaplinek?

Żuk

Przedmiotem aukcji jest samochód pożarniczy zbudowany w 1985 roku na podwoziu Żuka A158B. Pojazd został przekazany przez Komendę Rejonową Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim do Ochotniczej Straży Pożarnej w Czaplinku, gdzie użytkowany był przez 8 lat. Następnie trafił do SP w Czarnem Wielkim. Tam służył kolejne 19 lat. W ubiegłym roku został wylicytowany przez firmę P.P.H.U. Iras Ireneusz Gacki, która przekazała go do kolejnej licytacji.

http://aukcje.wosp.org.pl/samochod-pozarniczy-w-wersji-glm-gmina-czaplinek-i1238311

Wycieczka po Bydgoszczy „królową polskich szos”

Na aukcjach pojawiła się również nietypowa, czerwona Syrena 105l Cabrio. Właściciel zapowiada niemałe atrakcje, samochód cieszy się bowiem sympatią każdego, kto go zobaczy.

Syrenka

Zwycięzca aukcji będzie miał okazję odbyć ciekawą wycieczkę jeszcze ciekawszych samochodem po Bydgoszczy. Oferta obejmuje przejażdżkę dla maksymalnie trzech osób. Oczywiście warunkiem jest ciepły, słoneczny dzień.

http://aukcje.wosp.org.pl/syrena-105l-wycieczka-po-bydgoszczy-i1283833

Warszawa 223 z 1964 roku – wycieczka po Mielcu

Jest Syrena, musi być i Warszawa. I to nie byle jaka, bo w konfiguracji dyplomatycznej.A na zwycięzcę na wycieczkę zabierze „wykwalifikowany szofer z kompetencjami zdobytymi w 1974 roku”.

Warszawa

„Przejazd zacznie się w mieleckim Rynku i wiódł będzie najatrakcyjniejszymi zaułkami Starego Miasta, zwiedzimy zakątki przynoszące honor naszemu miastu, potem przeniesie się w część przemysłową Mielca industrialnego – obejrzymy potężne nowoczesne fabryki, takie które dają chleb na co dzień tysiącom mielczan, a zakończymy poczęstunkiem mieleckiego wyrobu – lodami z firmy Zielona Budka.”

http://aukcje.wosp.org.pl/mielec-wycieczka-warszawa-223-z-1964-roku-i1313164

Przejażdżka Ferrari 550 Maranello

Nabieramy prędkości. Jeżeli jesteś miłośnikiem pięknych, włoskich samochodów to koniecznie musisz spróbować swoich sił w tej aukcji.

Ferrari

Do wygrania jest „przejażdżka” Ferrari 550 Maranello. Wyprodukowano zaledwie 3600 egzemplarzy. Auto ma silnik V12 o pojemności 5,5 litra i prawie 500 KM.

http://aukcje.wosp.org.pl/poznan-przejazdzka-ferrari-550-maranello-i1291040

Buick Rivera z 1971 roku – w amerykańskim stylu

„Czy ty też jako młody chłopiej marzyłeś o tym, żeby się przejechać krążownikiem amerykańskich szos z silnikiem jak w ciężarówce?” – mnie to zachęciło :).

Buick

 

Jeżeli także lubicie takie samochody to zapraszam do udziału w aukcji. Prezentowany pojazd to Buick Rivera z 1971 roku. Pod jego maską pracuje silnik o pojemności 7,5 litra! Aukcja dotyczy godzinnej przejażdżki po Tarnowie z kierowcą.

http://aukcje.wosp.org.pl/tarnow-przejazdzka-buick-riviera-z-1971-roku-i1248030

Chopper od Politechniki Białostockiej

Widzieliście, że na Politechnice Białostockiej robią motocykle? Nie tylko robią, ale i sprzedają w ramach pomocy WOŚP. Chopper został skonstruowany przez studentów Wydziału Mechanicznego i cały może być Wasz. Wystarczy wygrać aukcję.

Chopper

Jako jednostkę napędową zastosowano silnik od motocykla Kawasaki KZ1000 z 1982r. Głównym założeniem projektu było wybudowanie motocykla od podstaw – zaprojektowanie oraz skonstruowanie niezbędnych narzędzi do budowy nowej ramy. Praca nad budową motocykla pochłonęła około 600 roboczogodzin.

http://aukcje.wosp.org.pl/chopper-od-politechniki-bialostockiej-i1278214

MZ TS 250 Cafe Racer – gwiazda PRL

I last but not least – poczciwa MZ TS 250 stylizowana na motocykl typu Cafe Racer. Co ciekawe został on nagrodzony w konkursie motocykli customowych podczas Auto Motor Schow 2014 w Poznaniu w kategorii Gwiazdy PRL.

mz

(…) aby w pełni cieszyć się z jazdy należy dokonać jeszcze wielu regulacji. Idealnie nadaje się jako ozdoba lub do udziału we wyścigach klasycznych motocykli”

http://aukcje.wosp.org.pl/mz-ts-250-cafe-racer-gwiazda-prl-i1215677
 

Licytujcie i wygrywajcie!

The following two tabs change content below.
Prywatnie wielki miłośnik czterech kółek, ale pojadę również na dwóch lub trzech. Uważam, że nie ma brzydkich i złych samochodów, ale życie jest zbyt krótkie, by jeździć nudnymi modelami.

4 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>