Ferrari Testarossa z Miami Vice na sprzedaż | Jeździłbym
0 Flares 0 Flares ×

W latach 80-tych ubiegłego wieku świat oszalał na punkcie dwóch policjantów. Wszystko stało się za sprawą amerykańskiego serialu policyjnego, który był obecny na ekranach od 1984 do 1989 roku. Największe emocje, oprócz fabuły, budziły modne i jaskrawe ubrania oraz świetne samochody. Jeden z nich pojawił się właśnie na serwisie ebay.

Wyprodukowany przez telewizję NBC serial „Miami Vice” prezentował przygody dwóch inspektorów, którzy na co dzień zajmowali się zwalczaniem przestępczości zorganizowanej. W role wcielili się Don Johnson i Philip Michael Thomas. Fabuła dotyczyła najczęściej spraw związanych z handlarzami narkotyków i przemytnikami broni. 

Jedną z bardziej kultowych scen tego serialu jest ta, podczas której detektywi jadą w nocy przez Miami, a w tle można usłyszeć utwór „In the Air Tonight” Phila Collinsa.Nie mniej ważne niż fabuła, muzyka i przebojowe garnitury były samochody występujące w serialu. W pierwszych dwóch sezonach główni bohaterowie jeździli czarnym Ferrari Daytona Spyder 365 GTS/4 z 1972 roku, a właściwie repliką tego modelu, gdyż firma Ferrari North America odrzuciła prośbę telewizji NBC o użyczenie samochodu na potrzeby realizacji tego serialu.

Replika Ferrari została zbudowana przez firmę McBurnie, która specjalizowała się w budowie tych modeli. Auto powstało w oparciu Corvette C3, której nadwozie zostało tak zmodyfikowane, aby przypominało Ferrari Daytona Spider z lat 70- tych.

Reakcja producenta supersamochodów była niezbyt szybka (telewizja wyemitowała już dwa sezony serialu), ale stanowcza. Włosi złożyli pozew, firma McBurnie dostała zakaz sądowy budowy replik Ferrari, a producent został zmuszony do zaprzestania używania repliki w „Miami Vice”. Auto zakończyło żywot w scenie wybuchu, w pierwszym odcinku trzeciego sezonu.

Ferrari Testarossa Miami Vice

Wkrótce na planie zdjęciowym pojawiło się Ferrari Testarossa. Producentowi supersamochodów spodobało się ostatecznie, że ich model będzie grał główną motoryzacyjną role w serialu. W ten sposób telewizja otrzymała do dyspozycji trzy czarne modele Testarossa. Zdecydowano, że barwa ta nie pasuje do serialu, w którym większość scen realizowana jest w nocy. Auta zostały przemalowane więc na kolor biały.

Ferrari Testarossa Miami Vice 5

Jedno z Ferrari Testarossa, które występowało w serialu „Miami Vice” pojawiło się właśnie na ebay.com. Auto zostało wycenione przez sprzedającego na kwotę 1 750 000 dolarów. Sprzedający zapewnia, że posiada kompletną dokumentację, która potwierdza historię tego modelu. W gratisie nabywca dostanie również archiwalny magazyn Time z głównymi bohaterami serialu na okładce.

Ferrari Testarossa zostało zaprojektowane przez biuro projektowe Pinifarina. Zaprezentowane w 1984 roku zastąpiło po dwudziestu latach model Berlinetta Boxer. Samochód zyskał sporą popularność. Nic dziwnego, był to jeden z najbardziej spektakularnych modeli tego producenta.

Silnik napędzał oczywiście koła tylne. Była to 12- cylindrowa jednostka o pojemności 5 litrów i mocy 390 KM. Prędkość maksymalna to 295 km/h. Przyspieszenie od zera do 100 km/h zajmowało 5,3 sekundy. Samochód był produkowany do 1991 roku. Później pojawiły się jeszcze dwie mocniejsze odmiany tego modelu.

The following two tabs change content below.
Prywatnie wielki miłośnik czterech kółek, ale pojadę również na dwóch lub trzech. Uważam, że nie ma brzydkich i złych samochodów, ale życie jest zbyt krótkie, by jeździć nudnymi modelami.

5 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>