Chińskie podróbki samochodów – efekty zuchwałej kradzieży | TOP
0 Flares 0 Flares ×

W ostatnich latach pojawiło się kilka samochodów z Chin, które są wytworem chińskich projektantów, a nie kopistów. Niemniej jednak większość modeli to efekt zuchwałej kradzieży cudzej własności intelektualnej. Oto kilka przykładów.

Wszyscy wiedzą jak wygląda Mercedes Sprinter lub VW Crafter. Jak się okazuje wiedzą to także chińscy projektanci. Poniżej przedstawiam samochód JAC Sunray.

JAC-Sunray-001

JAC Sunray

Potężny Hummer H1 to samochód dla prawdziwych twardzieli, albo dla mężczyzn z prawdziwie zaawansowanym kryzysem wieku średniego. Chińscy producenci stwierdzili, że warto mieć taki samochód w swojej ofercie. Tak powstał Dongfeng EQ2050 Mengshi.

China-Hummert-001

Dongfeng EQ2050 Mengshi

Lexus RX to całkiem przyjemna hybryda, nic dziwnego, że znalazła uznanie również w Chinach. Co prawda jako BYD S7, ale zawsze to jakieś uznanie.

BYD-S7

BYD S7

Ciężko mi się zdecydować, czy Hawtai Boliger bardziej przypomina Porsche Cayenne, czy Hyundaia Santa Fe. 

hawtai-boliger-suv-

Hawtai Boliger

Chińscy biznesmeni również zasłużyli na to, aby podróżować w miarę ludzkich warunkach. Idealnie do tego nadaje się Rolls-Royce Phantom. Nadaje się również Geely GE, a co mniej rozgarnięci klienci nie powinni zauważyć różnicy.

Geely-GE-01

Geely GE

Po co męczyć się z wprowadzaniem MINI na chiński rynek, kiedy można zbudować własny. Lifan 320 jest lepszy, bo czerwony.

Lifan-Countryman-kloon

Lifan 320

Firma Geely nie dość, że nazwała model Panda to jeszcze upodobniła go do Suzuki Alto. 

geely-panda-4

Geely Panda

SUV-y są popularne również w Chinach. Trudno się dziwić, że tamtejsi producenci zapragnęli mieć je w swojej ofercie. Zupełnym bezsensem jest wymyślanie czegoś co już zostało wymyślone. Tak powstał Zotye T600 – kopia VW Touarega i Audi Q5.

ZotyeT600-01

Zotye T600

Mercedes G również zyskał uznanie w Chinach. A dokładnie jego młodszy brat – Tempo Trax.

Tempo-Trax-01

Tempo Trax.

Piąta generacja Mercedesa SL nadal może zachwycać i to nie tylko miłośników tej marki. Nie inaczej w Chinach. Poniżej przedstawiam BYD F8. Duży, szybki i żółty.

Byd F8 (2)

BYD F8

The following two tabs change content below.
Prywatnie wielki miłośnik czterech kółek, ale pojadę również na dwóch lub trzech. Uważam, że nie ma brzydkich i złych samochodów, ale życie jest zbyt krótkie, by jeździć nudnymi modelami.

1 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>