2200 KM w nudnym Volvo
0 Flares 0 Flares ×

Volvo

Czego można oczekiwać po Volvo 960 z 1992 roku? Na pewno nie dobrej zabawy, no chyba, że samochód odmówi nam posłuszeństwa w środku nocy, przy -30 stopniach Celsjusza. Czy właścicielowi tego „szweda” udało się zmienić rzeczywistość i włożyć w nudną limuzynę trochę polotu?

Volvo 960 najczęściej było używane do przemieszczania się z punktu A do punktu B i to bez większej ekscytacji jazdą. Ot kolejna poprawna i bezpieczna limuzyna ze Szwecji.  To, co dzisiaj prezentuje całkowicie temu zaprzecza. I dobrze!

Pod wyciętą maską Volvo 960 znalazł się motor V8 wykręcony do 2200 KM i generujący 1350 Nm momentu obrotowego. A to wszystko dzięki czterem turbosprężarkom, które nie zmieściły się już pod maską.

Właściciel wpompował w Volvo sporo gotówki, obecnie samochód wystawiony jest na ebay.com za 12,6 tys. dolarów USA.

Clipboard06Clipboard05Clipboard04Clipboard03Clipboard02Clipboard01

The following two tabs change content below.
Prywatnie wielki miłośnik czterech kółek, ale pojadę również na dwóch lub trzech. Uważam, że nie ma brzydkich i złych samochodów, ale życie jest zbyt krótkie, by jeździć nudnymi modelami.

3 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>