Dodge Charger: najszybszy radiowóz w historii
0 Flares 0 Flares ×

Dodge Charger Pursuit_01

Dlaczego nasza policja nie ma ładnych radiowozów? Albo brzydkich, ale budzących respekt? A mogliby mieć coś w tym stylu.

W Stanach wszystko jest większe. Może czasem tandetne, ale zawsze w rozmiarze 5XL. Ciężkie, soczyste, jak przyzwoity hamburger z frytkami i pepsi light (a tak na marginesie znacie to? duże frytki, hamburgera i cole zero bo jestem na diecie <lol>). W każdym razie taki jest najnowszy radiowóz ze stajni Dodge’a, który pobił właśnie rekord policyjnego toru stając się – jak twierdzi policja Michigan – najszybszym radiowozem z napędem na cztery koła.

Dodge Charger napędzany jest 370- konnym Hemi w układzie V8 i pojemności 5,7 litra. Napęd przekazywany jest za pomocą 5- stopniowego automatu na wszystkie cztery koła. Oczywiście nie jest to stały napęd – gdy AWD nie jest wymagane system odłącza przednią oś.

Przyspieszenie od zera do 100 km/h zajmuje mu mniej niż 6 sekund, a we wnętrzu spokojnie zmieści się dwóch rosłych mundurowych, nawet z lekką nadwagą.

Dodge Charger Pursuit_02 Dodge Charger Pursuit_03 Dodge Charger Pursuit_04 Dodge Charger Pursuit_05

The following two tabs change content below.
Prywatnie wielki miłośnik czterech kółek, ale pojadę również na dwóch lub trzech. Uważam, że nie ma brzydkich i złych samochodów, ale życie jest zbyt krótkie, by jeździć nudnymi modelami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>