Rat Rod prosto z piekła. Niezwykły pickup
0 Flares 0 Flares ×

1947 Ford Pro Street Rat Rod Pickup

„Z głębi ran. W blasku hord. Idzie czarny król – Abadon” – tak  wesoło podśpiewywał sobie w latach 80. zespół KAT co idealnie pasuje do customa, którego z drżeniem niewinnej duszy mojej dzisiaj Wam prezentuje. A jest na co popatrzeć, choćby to miał być ostatni widok w naszym życiu.

W latach 40/50-tych amerykanie zajmowali się przede wszystkim zimną wojną, walką z komunistami, piciem whisky i budową pickupów. Jak pokazuje historia dwie z tych rzeczy mogą bawić nas do dzisiaj.

Z takiego założenia wyszedł właściciel tego rat roda, który powstał na bazie Forda z 1947 roku. Niech Was nie zwiedzie jego wygląd. Jako podzespołów użyto najlepszych części używanych w wyścigach samochodowych, a jego konstruktorem jest człowiek, który przez dwadzieścia lat budował wyczynowe samochody.

Rama samochodu została ręcznie zbudowana ze stalowych kształtowników. Na niej osiadło lśniące patyną nadwozie z przeraźliwie potężnym daszkiem nad przednią szybą.

Wnętrze samochodu jest tak samo wyjątkowe. Zamiast podłogi mamy tu arkusz miedzi, a zamiast foteli nasz tyłek obijają arkusze dziurkowanej blachy wygięte na kształt samochodowej kanapy.

Za napęd odpowiada Chevy 454 Big Block na którego szczycie zamontowało dwie zabytkowe spluwaczki! Szatan nie kogut!

DELIVERENCE-1947-Ford-Pro-Street-Rat-Rod-Pickup-3 1947-ford-pro-165-f 1947-ford-pro-159-f (1) 1947-ford-pro-152-f 1947-ford-pro-131-f 1947-ford-pro-093-f 1947-ford-pro-080-f 1947-ford-pro-070-f SONY DSC Clipboard01

 

The following two tabs change content below.
Prywatnie wielki miłośnik czterech kółek, ale pojadę również na dwóch lub trzech. Uważam, że nie ma brzydkich i złych samochodów, ale życie jest zbyt krótkie, by jeździć nudnymi modelami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>