Fiat Lambo: 580 KM włoskiego szaleństwa
0 Flares 0 Flares ×

Fiat Lambo

Piątek. Koniec tygodnia, już jutro weekend. Za kilka godzin na Discovery będzie leciała „Auto – Reaktywacja”, a ja siedzę i myślę: co bym zrobił, gdyby miał zbędny silnik z Lamborghini Murcielago. Też tak macie?

Na dobre pomysły wpada się najczęściej przez przypadek, albo przy wódce. Nie wiem ile wypili chłopcy z Oemmedi Mechanics ale mało tego nie było.

Plan był prosty. Bierzemy starego Fiata 500 i przekształcamy go w urokliwego mutanta. Początkowo pięćsetka była uzbrojona w zaledwie 3,2- litrowy silnik zaadaptowany z Porsche 911 Carrera. Następnie wymieniono go na 3- litrowy V8 z Ferrari.

Ostatnim stadium ewolucji projektu było upchnięcie 6,2- litrowej V12 pochodzącej wprost z Murcielago. Motor generuje 580 KM co pozwala na złamanie większości znanych praw fizyki.

Fiat Lambo

The following two tabs change content below.
Prywatnie wielki miłośnik czterech kółek, ale pojadę również na dwóch lub trzech. Uważam, że nie ma brzydkich i złych samochodów, ale życie jest zbyt krótkie, by jeździć nudnymi modelami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>