Bułgarski Trabant z 220- konnym silnikiem
0 Flares 0 Flares ×

Trabant

Dzisiaj coś z mniejszą pojemnością, ale wielki duchem… komunistycznym. Bułgarzy po raz kolejny pokazali, że mają jaja i wyobraźnię.

Kilka lat temu pojawiła się informacja, jakoby Trabant miał powrócić. Samochód miał nawet swoją premierą podczas jednych z targów motoryzacyjnych, stoisko było oblepione gapiami, a branża rozwodziła się na tym, jaki to wspaniały pomysł. Na tym się skończyło. I dobrze, bo Trabant XXI wieku miał być napędzany przez SILNIK ELEKTRYCZNY.. FUJ.

Trabant

Bułgarzy wzięli sprawę w swoje ręce. Do odnowionego nadwozia Trabanta włożyli dwulitrową jednostkę z Fiata uzbrojona w turbo. Dzięki temu poczciwy Trabi zyskał 220 włoskich koników.

Wnętrze zostało całkowicie odnowione. Zupełnie nowa deska rozdzielcza została pokryta czarną skórą z niebieskimi przeszyciami. Oczywiście we wnętrzu nie mogło zabraknąć foteli Recaro.

Trabant

Nie pozostaje mi już nic innego jak wybrać się w melancholijną podróż, w ten deszczowy, poniedziałkowy poranek.

The following two tabs change content below.
Prywatnie wielki miłośnik czterech kółek, ale pojadę również na dwóch lub trzech. Uważam, że nie ma brzydkich i złych samochodów, ale życie jest zbyt krótkie, by jeździć nudnymi modelami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>