„Brytyjski Veyron” pojedzie 540 km/h
0 Flares 0 Flares ×

Keating Bolt

Mało medialny producent supersamochodów postanowił przedrzeć się do mediów z prędkością 540 km/h. Tyle bowiem – przynajmniej według zapowiedzi twórców – będzie w stanie osiągnąć Keating Bolt.

Skojarzenia z najszybszym człowiekiem świata są jak najbardziej na miejscu. Sam samochód może nie jest najpiękniejszy, ale trzeba mu przyznać – jest piekielnie szybki. Jego premiera odbędzie się w miejscu, gdzie takie auta sprzedaje się jako dodatek do gazety – w Emiratach Arabskich.

Keating Bolt

Wszystko pięknie, ale w jaki sposób specjaliści z Keating Supercars zamierzają spowodować, że Bolt popędzi z prędkością, której nie powstydził by się jego ludzki imiennik? Pod maską znajduje się wyprodukowany przez General Motors siedmiolitrowy LS7 V8. Brytyjczycy dołożyli do niego coś od siebie: dwie turbiny. Dzięki temu prostemu zabiegowi moc amerykańskiego wynalazku wzrosła do 2500 KM. Napę przekazywany jest na tylne koła za pomocą sześciobiegowej, manualnej skrzyni biegów.

Keating Bolt

Poprzedni supersamochód Keating’a – model TKR ustanowił rekord prędkości w 2009 roku jadąc z prędkością 416 km/h. Obecnie rekord prędkości należy do Venoma GT, który zdołał osiągnąć 427 km/h. Wydaje się więc, że Brytyjczycy nie rzucają słów na wiatr.

Według wstępnych informacji wersja 800- konna przyspiesza od zera do 100 km/h w czasie nie przekraczającym 2 sekund.

Keating Bolt zostanie wyposażony w gwintowane zawieszenie, duże wentylowane tarcze hamulcowe . Całość zostanie osadzona na aluminiowej ramie przestrzennej pokrytej nadwoziem z włókna węglowego i kevlaru.

A teraz coś bardziej przyziemnego. Cena tego cuda ma wynieść 895 tys. euro…

The following two tabs change content below.
Prywatnie wielki miłośnik czterech kółek, ale pojadę również na dwóch lub trzech. Uważam, że nie ma brzydkich i złych samochodów, ale życie jest zbyt krótkie, by jeździć nudnymi modelami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>